Vene Tyyppi Kippari Luokka FinnRating-kerroin Lähtöaika Tunti Minuutit Sekunnit Purjehdittu aika sekunneissa Tasoitettu aika   Sijoitus
Speculator Finngulf 41 Ari Ojala 1 1,0447 9 14 18 20 19100 19953,77   1
Madame Gray  Landmark 43 Sampsa Vehvamäki 1 1,1525 9 13 52 1 17521 20192,95   2
Audi E-tron Farr 52 Hannu Niemelä 1 1,2847 9 13 25 47 15947 20487,11   3
Aurora Swan45 Tuomo Siitonen 1 1,1323 9 14 2 13 18133 20532   4
Flikk A40 RC Olof Rytövaara (SH) 1 1,0425 9 14 28 32 19712 20549,76   5
Xanadu X37 Juhani Lehtonen 1 1,0121 9 14 38 54 20334 20580,04   6
Bellona A-Vene Matti Ervamaa 2 0,8627 8 14 40 14 24014 20716,88   7
Kind Of Magic IMX 38 Ilmari Absetz 1 1,0263 9 14 38 16 20296 20829,78   8
Colette First 36,7 Panu Kuitunen 1 1,0039 9 14 50 10 21010 21091,94   9
Xilia X-34 Leif Nordström 2 0,9662 8 14 7 5 22025 21280,56   10
Maximus Albin Express Ari Kokko 2 0,8539 8 15 6 1 25561 21826,54   11
Larun Fågeli Albin Express Mikael Ervamaa 2 0,8539 8 15 6 54 25614 21871,79   12
BubunitaX X-99 Miikka Raininko 2 0,9885 8 14 10 11 22211 21955,57   13
Xaviar X-43 Lauri Lundström 1 1,0823 9 14 39 3 20343 22017,23   14
eos Finngulf 41 Henri Lindholm 1 1,0581 9 14 52 36 21156 22385,16   15
Siniaalto 2 Swan 38 Ville Tikkanen 2 0,9098 8 14 53 33 24813 22574,87   16
Julia Elan 40  Ville Niskanen 1 1,0352 9 15 3 58 21838 22606,7   17
Layla H-vene Samuli Tommola 2 0,8261 8 15 40 10 27610 22808,62   18
Miss Foxy X-99 Peik Åström 2 0,9885 8 14 29 25 23365 23096,3   19
Alien A-Vene Camilla Ekholm 2 0,8627 8 15 26 55 26815 23133,3   20
Cirrus Wasa 38 Joachim Kurtén 2 0,9647 8 14 42 40 24160 23307,15   21
Cecille Swan 36 Juuso Leivonen 2 0,8862 8 15 20 2 26402 23397,45   22
Kismet A-Luokka Tiina Saavalainen 2 0,8627 8 15 35 43 27343 23588,81   23
Fuji Open40 Ari Känsäkoski 1 1,2108 9 14 27 40 19660 23804,33   24
Gina   Antti Lehtovirta 2 0,8684 8 15 41 20 27680 24037,31   25
Carat Swan 441 Sakari Kosunen 2 0,9874 8 14 49 13 24553 24243,63   26
Selene Elan 37 Riku Lehto 1 1,0117 9 15 42 30 24150 24432,56   27
Nekana Finngulf 335 Aki Henttonen 2 0,9536 8 15 45 50 27950 26653,12   28
Dondo A40 RC Matti Rekonen 1 1,045 9 DNS       DNS    
Lauren H-vene Nuutti Pyysiäinen 2 0,8261 8 DNF            
Trou Noir Trimaran Jukka Jousjärvi Open Open 9       -32400      
Stark Imoca 60 Ari Huusela Open Open 9 14 49 40 20980